Atrakcje w Wicie – Okolica domków Delfin

grafika fala
atrakcyjne plaże Wicia miniatura

Miejscowość Wicie proponuje w sezonie letnim szereg atrakcji. Organizowane są miejscowe Festyny oraz jarmarki ekologiczne na których posmakować można zdrowych, miejscowych produktów.

Furorę robi Międzynarodowy Bieg Po Zdrowie, przyciągający rok rocznie coraz większą liczbę uczestników. Miejscowość Wicie udostępnia też  Mini Zoo będące szczególną atrakcją dla dzieci.

Atrakcje w pobliżu domków Delfin

Bezpośrednia okolica w której znajduje się ośrodek  jest bardzo ciekawa. Sąsiednie jezioro Kopań wraz z morzem stworzyło  malowniczą, porośniętą lasem mierzeję. Poprzez mierzeję, w odległości ok. 150 m od domków Delfin przebiega nadmorski, międzynarodowy szlak rowerowy  R-10. Śródleśną część szlaku możemy z powodzeniem wykorzystać do pieszych wędrówek i pełnych relaksu spacerów. Samo jezioro Kopań chronione programem NATURA 2000 jest królestwem wędrownych ptaków. Ich nieprzebraną różnorodność zgłębiają co roku naukowcy, organizując w to miejsce obozy badawcze. Tajemnicze i wpółdzikie jezioro oferuje zagubione wśród zieleni wędkarskie polany, malarskie plenery i kusi wędkarzy rozmaitością gatunków ryb. Pobliski, naturalny las do którego z domków jest tylko paręnaście metrów już od początku sierpnia zaprasza na całodzienne grzybobrania.

Okolica miejscowości Wicie

Polecamy również krajoznawcze wycieczki po okolicy która posiada wiele ciekawostek turystycznych, np. nieodległa miejscowość Barzowice jest początkiem malowniczych, poprzecinanych głębokimi wąwozami wzgórz morenowych przez niektórych określanych jako `Beskidy` w miniaturze. Wzgórza oraz okoliczne tereny na których ulokowane są siłownie wiatrowe tworzą malowniczy i bardzo urokliwy krajobraz zachęcający do letniego wypoczynku.

Goście spragnieni większych ilości atrakcji odwiedzić mogą pobliskie miasteczka – Darłowo i Jarosławiec które to oferują :

  •  Zabytkowe latarnie morskie.
  •  Malownicze szlaki wodne na rzekach Wieprzy i Grabowej.
  •  Aquapark z morską, ciepłą cały rok wodą w Jarosławcu i Darłówku.
  •  Rejsy morskie za dużą rybą kutrami z Jarosławca i Darłówka.
  •  Połączenia promowe i wycieczkowe po całym Bałtyku.
  •  Tramwaje wodne w Darłowie.
  •  Zabytki architektury średniowiecznej w Darłowie i pobliskich miastach.
  •  Romantyczne klify w Jarosławcu.
  •  Zloty pojazdów militarnych w Darłówku.

oraz szereg innych, tak aby każdy znalazł coś dla siebie i dla najbliższych co uczyni wakacyjny wyjazd jeszcze bardziej atrakcyjnym. To wszystko mogą Państwo zobaczyć spędzając urlop właśnie w naszych domkach położonych nad morzem, ulokowanych bardzo blisko malowniczej plaży, co już stanowi dla wielu niezwykłą atrakcję.